Прийомні батьки навчились допомагати один одному
Запорізький обласний ЦСССДМ
У Запорізькій області стартував новий проект допомоги прийомним сім’ям. Особливість проекту в тому, що самі прийомні батьки навчаться, як самостійно допомагати один одному виходити зі складних ситуацій, що виникають в процесі виховання прийомних дітей.
21 вересня 2018 року директор Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та представники обласної і міської Служб у справах дітей взяли участь в урочистому відкритті проекту Асоціації прийомних сімей «Школа порятунку прийомних сімей».
Як відзначають спеціалісти, часто зберегти прийомну родину складніше, ніж створити. Адже часто діти потрапляють у прийомні сім’ї з психологічними травмами, перенесеними у біологічних родинах або в інтернатах. Їх наслідки можуть негативно проявитися у поведінці дитини та не всім батькам вдається з цим впоратись. Для того, щоб допомогти прийомним батькам подолати подібні складнощі та попередити повернення дітей в інтернати, Асоціація прийомних сімей Запорізької області ініціювала спеціальний проект «Школа порятунку прийомних сімей».
На першому етапі проекту, протягом 3 днів, прийомні батьки вивчали способи роботи зі складною поведінкою прийомних дітей, методики виходу зі стресу і профілактики емоційного вигоряння. А основною метою було – навчити найактивніших прийомних батьків проводити групи взаємопідтримки для прийомних батьків. Триденний тренінг пройшли 10 прийомних сімей (16 батьків та 31 дитина). Ці сім’ї були обрані, як найуспішніші у вихованні прийомних дітей та іх потенціал дозволить досягти мети проекту.
На другому етапі проекту всі батьки, хто пройшов навчання, проведуть подібні заняття на території своїх населених пунктів. Керівники проекту сподіваються на постійне функціонування таких груп взаємопідтримки у подальшому. Це дозволить підійти до вирішення проблем сімей комплексно. З одного боку - кваліфікована допомога спеціалістів соціальних служб, з іншого – власний досвід таких же прийомних батьків.
Важливим критерієм успіху організатори вважають повну «увімкненість» батьків в учбовий процес. А це можливо за умовою, коли всі діти під наглядом. Тому в тренінгу взяли участь родини у повному складі. Поки з батьками працював професійний психолог-тренер, з дітьми займалися аніматори та вихователі.
Заплановано, що учасниками тренувальних груп взаємодопомоги стануть якнайменш 25 прийомних сімей Запорізької області. Кількість дітей в яких складатиме біля 100 осіб.