Патронат. Сімейні форми виховання
Пологівський районний ЦСССДМ
Кожен, хто народжується, претендує на щасливу долю. Але чому одні її мають, а інших вона вперто обминає? Що таке щастя? Як його знайти? "Більшість людей щасливі настільки, наскільки вони вирішили бути щасливими". Поглядів на це багато, та врешті кожен це з'ясовує сам для себе.
“Сім’я” – це слово ми чуємо щодня, з самого раннього дитинства. Більшості дітей пощастило народитися саме в сім’ї, де є мама і тато. Хтось виховувався лише з одним батьком – мамою чи татом, у “неповній” сім’ї. Чому відбувається так, що діти виявляються кинутими власними батьками? Чому дуже часті розлучення між молодими людьми?
Чому слово “сім’я” не має в сучасному суспільстві великої значимості, цінності? Люди настільки забули про те, що вони можуть бути дітьми і батьками, про те, що потрібно продовжувати людський рід, що це стало державною, загальнонаціональною проблемою.
За останні роки в нашій країні зросла кількість соціальних сиріт, що в силу різних причин залишилися без батьківської опіки. Тому в Україні сьогодні взято курс на те, щоб якомога більше дітей-сиріт та дітей, позбавленних батьківського піклування, виховувалося в сім’ях.
Переважна кількість дітей, які залишилися без батьківського піклування виховується в інтернатних закладах, або в спеціалізованих центрах допомоги дітям. Відсутність батьківського тепла, маминої ласки, ніжної колискової, подарунків на свята від рідних, такі діти гостро відчувають на собі.
Держава створила систему підтримки та виховання дітей-сиріт у вигляді прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, коли дитина виховується не в інтернаті, а в сім’ї людей готових виконувати роль батьків.
Так, 25.10.2018 року фахівцями Центру в Інженерненській загальноосвітній школі I – III ступенів із педагогічним колективом було проведено бесіду на тему «Патронат» та «Сімейні форми виховання». В ході проведення бесіди всім учасникам роздано буклети, листівки інформаційного характеру.