КРУГЛИЙ СТІЛ З ПИТАНЬ ПРОТИДІЇ ДОМАШНЬОМУ НАСИЛЬСТВУ
Більмацький районний ЦСССДМ
26 листопада 2018 року в рамках проведення акції «16 днів проти насильства» Більмацький районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організував та провів засідання за круглим столом на тему «Удосконалення законодавства України у сфері запобігання та протидії домашньому насильству - як стратегія модернізації механізму та підвищення ефективності взаємодії суб’єктів, що забезпечують реалізацію державної соціальної політики із зазначеного питання».
В заході взяли участь представники всіх визначених чинним законодавством суб’єктів районного рівня, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству: служба у справах дітей, управління соціального захисту населення, районне відділення поліції, центральної районної лікарні, районний сектор «Центру пробації, бюро правової допомоги», а також практичні психологи та соціальні педагоги загальноосвітніх закладів.
Крім обговорення актуальності проблеми та огляду профільних чинних нормативно-правових актів з питань запобігання та протидії домашньому насильству, було розглянуто ряд важливих практичних питань, зокрема:
• «Особливості застосування на практиці надання термінового заборонного припису стосовно кривдника, відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 01.08.2018 р. № 654 «Про термінові заборонні приписи в ситуаціях домашнього насильства».
• «Алгоритм взаємоінформування та взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, та забезпечення беззаперечного виконання покладених на суб’єкти обов’язків».
• «Фактична спроможність та реальний потенціал суб’єктів соціальної роботи щодо якісного вирішення адресних проблем в сім’ях, в яких вчинено/вчиняється домашнє насильство».
• «Форми надання правової допомоги особам, які страждають/постраждали від домашнього насильства, та випадки звернення про допомогу».
• «Моніторинг впливу відбування покарань без позбавлення волі на якісну зміну поведінки та свідомості осіб, які вчинили/вчиняють домашнє насильство».
• «Замовчування та нівелювання членами родини факту домашнього насильства, в т.ч. жорстокого поводження з дітьми, ускладнює процес своєчасного надання необхідної соціально-педагогічної підтримки та допомоги дітям та членам їх сімей».