lak

Відкриття ГО «Асоціації Сімейних Медіаторів України»

Запорізький обласний центр СССДМ

16 лютого 2019 року в м.Київ відбулось офіційне відкриття ГО «Асоціації Сімейних Медіаторів України», в якому взяла участь директор Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї дітей та молоді Оксана Понікарова.

Створення такої Асоціації в Україні дозволить найкращим чином поінформувати суспільство про такий альтернативний спосіб врегулювання сімейних конфліктів як медіація, а також професіоналізувати медіацію на національному рівні. Ця ініціатива медіаторів дозволяє організовано донести до законодавчих і судових органів країни про всі переваги сімейної медіації, а також про можливості прийняття до уваги прав і інтересів всіх сторін в процесі медіації, особливо дитини, залученої в конфлікт.

На заході говорили про:

52559017_541054069737597_2819971639884644352_n.jpg

* цілі Асоціації Сімейних Медіаторів України: що саме планується робити для системного розвитку сімейної медіації;

* шляхи, якими рухалась сімейна медіація у світі: які є школи, асоціації, стандарти навчання і підходи до акредитації;

* розвиток сімейної медіації в України, важливість створення Асоціації та розвитку сімейної медіації для державних органів.

Слід зазначити, що 19 соціальних працівників центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді і об’єднаних територіальних громад Запорізької області, завдяки підтримці німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ, в липні 2018 року, одні з перших і небагатьох в Україні, пройшли спеціальне трьохетапне навчання базовим навичкам сімейної медіації і активно використовують ці нові соціальні технології для врегулювання сімейних конфліктів.

Під час заходу, присвяченого відкриттю «Асоціації Сімейних Медіаторів України», у своєму виступі, директор Запорізького обласного центру соціальних служб підкреслила:

- перспективність і ефективність послуги для вирішення сімейних конфліктів;

- важливість розвитку послуги медіації, особливо в регіонах, враховуючи процеси децентралізації влади;

- про необхідність професійної методичної підтримки – супервізій, консультацій для початкових медіаторів та подальшого навчання нових сімейних медіаторів;

- задля ефективного надання послуги медіації важливим є створення реєстру сімейних медіаторів та необхідність їх акредитації.

53069470_616042505532758_88130770408833024_n.jpg