Кваліфіковані прийомні батьки – запорука кращого виховання дітей
Запорізький Обласний ЦСССДМ
З 26 по 28 березня 2019 року спеціалісти Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводять семінар-тренінг для 23 прийомних батьків та батьків-вихователів з Василівського, Веселівського, Вільнянського, Гуляйпільського, Мелітопольського, Пологівського, Токмацького районів області, міста Бердянська та Великобілозерської та Михайлівської ОТГ.
Метою заходу є підвищення рівня компетентності прийомних батьків із питань догляду, виховання і розвитку прийомних дітей для забезпечення законних інтересів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Згідно діючого законодавства, кожний із прийомних батьків та батьків-вихователів має пройти таке навчання 1 раз на 2 роки.
Протягом навчання-тренінгу учасники поглиблюють знання з питань догляду, виховання і розвитку прийомних дітей/дітей-вихованців, вдосконалюють вміння налагоджувати стосунки в сім’ї, вчяться взаєморозумінню, поваги і любові.
Для того, щоб допомога у вирішенні проблемних питань кожної прийомної сім’ї була більш адресною, до заходу залучаються фахівці державних і громадських установ та організацій. Цього разу було залучено спеціалістів Департаменту соціального захисту населення; Служби у справах дітей Запорізької обласної державної адміністрації; БФ «Щаслива дитина»; Центру медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка дружня до молоді»; КУ «Обласний клінічний наркологічний диспансер» ЗОР; Запорізького обласного центру зайнятості.
В ході навчання розглядалися наступні теми:
- роль сімейного оточення в розвитку та соціалізації дитини;
- мотиваційна сфера особистості;
- формування сімейних традицій, цінностей;
- прийомні сім’ї в механізмі захисту прав дитини;
- вплив темпераменту на формування характеру та поведінки дитини - профілактика асоціальної поведінки;
- особливості виховання підлітка. Профілактика асоціальної поведінки підлітка;
- сексуальність у житті особистості. Поняття сексуальності, її розвиток та стратегії сексуального виховання дітей;
- державна політика щодо соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
- професійне самовизначення та допомога у виборі професійного шляху;
- формування життєвої компетентності прийомної дитини: розвиток навичок та вмінь;
- підтримка життєдіяльності прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу – збереження та розвиток вихованого потенціалу;
- проблеми та шляхи вирішення встановлення чи відновлення зв’язків з біологічною родиною прийомної дитини, дитини-вихованця.