lak

Розбудова спроможності місцевих суб’єктів НМВ щодо взаємодії у сфері протидії торгівлі людьми, виявлення, перенаправлення, надання послуг та забезпечення прав ПТЛ

Кам'янсько-Дніпровський міський ЦСССДМ

16 травня 2019 року на базі КУ «Кам'янсько-Дніпровський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді» Кам'янсько-Дніпровської міської ради, для соціальних працівників об’єднаних територіальних громад Камʼянсько-Дніпровського району, громадською правозахисною організацією «Егіда-Запоріжжя», на виконання ЗУ «Про попередження торгівлі людьми» та з метою виконання Постанови КМУ № 111 від 24 лютого 2016р. «Про затвердження Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2020 року» було проведено тренінг, направлений на формування у суб’єктів місцевого самоврядування розуміння проблеми торгівлі людьми сприяння виконанню законодавства про протидію торгівлі людьми, виявлення, перенаправлення та надання допомоги потерпілим від торгівлі людьми.

Даний проект має на меті покращення захисту прав осіб, постраждалих від торгівлі людьми, в т.ч. дітей, та доступу до допомоги в рамках Національного механізму взаємодії. А також, покращити механізм ідентифікації та перенаправлення, щоб передати більшу відповідальність Уряду України на рівні органів місцевого самоврядування, включаючи нещодавно створені об’єднані територіальні громади, що надають безпосередню допомогу потерпілим від торгівлі людьми. Участь у даному заході прийняли спеціалісти КУ «Кам'янсько-Дніпровський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді» Кам'янсько-Дніпровської міської.

IMG-9eb61e54224b2c782e2ac96f2660c28b-V.jpg

 

 

Представники громадської правозахисної організації «Егіда-Запоріжжя» Любімцева Світлана та керівник проекту, психолог-психотерапевт - Заїкіна Наталія дуже жваво та детально висвітлили основні елементи поняття «Торгівля людьми», основні міфи та стереотипи. Також було обговорено, що у 2019р. Верховна Рада України планує ухвалити зміни до Закону «Про протидію торгівлі людьми» та відповідних нормативно-правових актах для подолання деяких прогалин, виявлених у чотирирічному процесі реалізації. Учасникам тренінгу була висвітлена необхідність розробки конкретної бази та процедури роботи органів місцевого самоврядування, для забезпечення продуктивної ідентифікації та перенаправлення потерпілих від торгівлі людьми, а також ефективного надання реінтеграційної допомоги.

Таким чином, наприкінці тренінгу всі учасники отримали необхідні знання для використання в подальшій роботі з даною категорією клієнтів, а також сертифікати учасника тренінгу «Розбудова спроможності місцевих суб’єктів НМВ щодо взаємодії у сфері протидії торгівлі людьми, виявлення, пере направлення, надання послуг та забезпечення прав ПТЛ» у рамках проекту «Впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в тому числі дітьми». Груповим заходом було охоплено 13 осіб.

IMG-f758c9950ce37b8e45982b7c6161054b-V.jpg

IMG-d7dbcf640f2c54fa63a9334bea2583cb-V.jpg

IMG_20190516_111455.jpg