Засідання круглого столу взаємодії з надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми
Запорізький обласний центр СССДМ
04 червня 2019 року, в межах реалізації проекту «Впровадження Національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми, в тому числі дітьми», який реалізує ГПО «Егіда-Запоріжжя» за підтримки Представництва в Україні Міжнародної організації з міграції (Агенції ООН з міграції) відбулося засідання «круглого столу» суб’єктів національного механізму взаємодії з надання допомоги постраждалим від торгівлі людьми. Участь у заході взяли старший радник та радник МЗС Норвегії, радник Посольства Норвегії в Україні з питань співробітництва та розвитку, спеціаліст з національної політики та Програми з протидії торгівлі людьми Представництва Міжнародної організації з міграції (Агенції ООН з міграції), які перебували в Запорізькій області з моніторинговим візитом.
Під час засідання відбулося обговорення проблеми торгівлі людьми на рівні відповідальних суб’єктів Запорізької області, виконання наявних законодавчих та інституційних механізмів Національного механізму взаємодії та покращення міжсекторальної взаємодії у цій сфері.
Участь в засіданні взяла і директор Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Оксана Понікарова окреслила основні функції спеціалістів ЦСССДМ та надавачів соціальних послуг об’єднаних територіальних громад відповідно до нормативно-правових актів, наголосила на основних досягненнях міжвідомчої взаємодії суб’єктів у сфері протидії торгівлі людьми в Запорізькій області та на значному вкладі ГПО «Егіда-Запоріжжя» у цій справі. Також вона звернула увагу а важливості інформаційно-просвітницької роботи щодо попередження фактів торгівлі людьми, навчання фахівців ЦСССДМ та надавачів соціальних послуг ОТГ з цього питання.
Після засідання круглого столу гості відвідали заклад соціального спрямування, де отримують допомогу діти, які постраждали від торгівлі людьми, де ознайомилися з новітніми методиками, які використовують фахівці при роботі з дітьми уразливих категорій. Гості відзначили високий рівень взаємодії державних та недержавних інституцій Запорізької області, професійний потенціал фахівців та готовність надати допомогу постраждалим.