Про семінар «Розвиток мережі спеціалізованих послуг для осіб, що постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі на регіональному і місцевому рівнях: план дій для забезпечення сталого фінансування
Запорізький обласний ЦСССДМ
З 2015 року в Запорізькій області реалізується проект Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення (UNFPA), спрямований на посилення системи запобігання та протидії насильству щодо жінок шляхом забезпечення доступності якісних послуг для постраждалих від насильства та формування в українському суспільстві культури нульової толерантності до насильства.
З метою визначення потреби щодо розвитку і забезпечення діяльності мережі спеціалізованих послуг підтримки осіб, що постраждали від домашнього та гендерно зумовленого насильства в Запорізькій області 10 грудня поточного року UNFPA проведено одноденний семінар «Розвиток мережі спеціалізованих послуг для осіб, що постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі на регіональному і місцевому рівнях: план дій для забезпечення сталого фінансування».
В заході взяла участь головний спеціаліст відділу оздоровлення, сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми Департаменту соціального захисту населення Запорізької облдержадміністрації Любов Соболєва, директор Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї. дітей та молоді Оксана Понікарова та фахівець із соціальної роботи Аліна Удоденко.
Фасилітатори заходу: Костянтин Бойчук, регіональний координатор UNFPA; Оксана Єльчієва, експерт UNFPA, директор Департаменту соціального захисту населення Миколаївської ОДА; Ольга Павлюк, експерт з бюджетних питань UNFPA.
Розглядались і обговорювались теми:
-Спеціалізовані служби підтримки постраждалих осіб, особливості їх роботи та можливості на місцевому рівні, презентація;
-Розробка проекту мережі спеціалізованих послуг для постраждалих осіб для області/міста, практична вправа за розробленою методикою.
Відбулася презентація питання особливостей бюджетування спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб.
Було проведено практичну вправу: Розробка проекту плану дій щодо розвитку мережі спеціалізованих послуг для постраждалих осіб із визначенням необхідних ресурсів щодо його реалізації.
Семінар пройшов конструктивно, його учасники отримали цікаву і корисну інформацію щодо шляхів забезпечення якісних послуг постраждалим від насильства та формування у суспільстві відповідної реакції на його прояви, а також відповіді фахівців на питання, обумовлені тематикою заходу та ті, що виникли під час проведення заходу.