День боротьби з захворюванням на туберкульоз
УСЗН Приморської міської ради
24 березня в Україні, так само як і у світі – День боротьби з захворюванням на туберкульоз. Туберкульоз (або ТБ – скорочення від туберкульозна бактерія) – поширене й іноді смертельне хронічне інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Найчастіше хвороба вражає легені, також може розвиватися патологічний процес в інших органах і тканинах. Лікування туберкульозу складне й вимагає прийому декількох видів антибіотиків протягом тривалого часу.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, третя частина населення планети інфікована мікобактерією туберкульозу (МБТ). Щорічно на планеті виявляють 8-9 млн осіб, які вперше захворіли на цю підступну хворобу, а кожного дня від неї помирають близько 4,5 тис. людей. Глобальні зусилля з боротьби з туберкульозом врятували приблизно 54 мільйони життів з 2000 року і знизили рівень смертності на 42%. Хоча за критеріями ВООЗ епідемію цієї хвороби в Україні подолано, наша країна все ж віднесена до групи країн з високим рівнем захворюваності на туберкульоз. За 2020 рік в Україні захворюваність на відкриту форму туберкульозу зменшилася на 30%.
Метою цього Дня – є підвищення рівня обізнаності населення щодо глобальної епідемії туберкульозу та інформування про способи її профілактики та лікування.
Аби поширити знання серед дітей та їхніх батьків щодо профілактики туберкульозу та про боротьбу з цією хворобою сьогодні фахівцем із соціальної роботи відділу по роботі сім’ї, дітей та молоді Центру соціальних послуг УСЗН Приморської міської ради Світланою Гринь було проведено інформаційно-просвітницький захід «Що варто знати про туберкульоз?»
В ході проведення заходів охоплено дві багатодітні родини села Інзівка Приморської територіальної громади, в яких виховується семеро дітей, також проведено зустріч із учнями 8 класу КЗ "Інзівска ЗОШ І-ІІІ ст." Боротьба з поширенням туберкульозу — це не лише проблема суто медична. Аби досягнути певних позитивних зрушень і тримати під контролем її поширення, до цього має долучитися кожен і вимагати дотримуватися певних вимог від оточуючих. Чим раніше виявлений туберкульоз, тим ефективніше його лікування
Будьте пильні! Пам’ятайте, ваше здоров’я – у ваших руках!