Запорізький регіональний семінар «Сучасні підходи до адміністрування соціального захисту на рівні територіальних громад»
В Україні за підтримки Світового банку триває програма он-лайн навчання для працівників сфери соціального захисту населення і захисту прав дітей.
Запорізький регіональний он-лайн семінар-тренінг «Сучасні підходи до адміністрування соціального захисту на рівні територіальних громад», що відбувся 15-16 вересня 2021 року, зібрав понад 264 учасників.
У семінарі взяли участь представники 67 тергромад області. Окрім них, до навчання залучилися структурні підрозділи з питань соціального захисту населення місцевих та районних державних адміністрацій, служби у справах дітей облдержадміністрації та обласного центру соціальних служб, центрів надання соціальних послуг та Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.
Заступник Міністра соціальної політики України (далі – Мінсоцполітики) Віталій Музиченко під час свого виступу розповів про концептуальні підходи побудови інтегрованої системи соціального захисту населення та моделей адміністрування на рівні територіальної громади в умовах децентралізації.
У перший день семінару-тренінгу під час свого виступу, керівник експертної групи з питань адміністрування соціальних програм Мінсоцполітики, Любов Черська розповіла про перспективи удосконалення Програмного комплексу «Соціальна громада». Також у перший день семінару –тренінгу представниками Веселівської селищної територіальної громади та Комиш - Зорянської селищної територіальної громади було презентовано цікавий та корисний досвід організації надання адміністративних послуг соціального характеру, зокрема щодо роботи у Програмному комплексі «Соціальна громада».
У другий день семінару –тренінгу Оксана Суліма, заступник Генерального директора Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей - керівник експертної групи Мінсоцполітики, акцентувала увагу на нові виклики, які наразі з’явилися перед надавачами соціальних послуг.
Спікерка наголосила на необхідності трансформації вже існуючих систем соціального захисту населення та зазначила: «На сьогодні, територіальні громади є базовою ланкою, яка має організувати роботу з мешканцями громади. Ніхто краще керівництва громади не знає, що відбувається з мешканцями та в якій ситуації вони знаходяться, саме тому вони відіграють ключову роль. Фахівці соціальних послуг мають бути в якомусь сенсі сімейними лікарями, які можуть своєчасно виявити вразливість сім’ї, надати їй допомогу, попередити негативні наслідки складних життєвих обставин серед мешканців тощо».
Генеральний директор Директорату розвитку соціальних послуг та захисту прав дітей Мінсоцполітики Руслан Колбаса зазначив: «Цей семінар покликаний надати конкретні рекомендації та інструментарій щодо практичних дій для кожного спеціаліста фронт-офісу та соціального фахівця, спеціаліста служби у справах дітей, які завтра прийматимуть рішення щодо соціальних виплат, надання соціальних послуг та захисту прав дітей, або іноді й непопулярних рішень, проте які забезпечать захист прав дітей».