Заходи до Європейського дня боротьби з торгівлею людьми
КУ «ЦЕНТР НАДАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ПОСЛУГ» МАЛОБІЛОЗЕРСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ
18 жовтня відзначався Європеський день боротьби з торгівлею людьми.
Торгівля людьми є серйозним злочином і грубим порушенням прав людини. Щороку сотні тисяч людей потрапляють до рук торговців як у себе вдома, так і за кордоном. Всі країни світу, будь то країна походження, транзиту або призначення, страждають від торгівлі людьми.
На сьогодні Україна є однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі.
Як відомо, Україна ратифікувала у вересні 2010 року Конвенцію Ради Європи про заходи щодо протидії торгівлі людьми. У вересні 2011 року Верховна Рада ухвалила закон «Про протидію торгівлі людьми Торгівля людьми вважається особливо тяжким злочином в Україні та багатьох інших країнах. Стаття 149 Кримінального кодексу передбачає, що злочини, пов’язані з торгівлею людьми, караються позбавленням волі на строк від 3 до 15 років.
Торгівля людьми – здійснення з метою експлуатації вербування, перевезення, передачі, приховування чи отримання людей шляхом погрози силою або її застосування чи інших форм примусу, викрадення, шахрайства, обману, зловживання владою чи вразливістю стану або шляхом підкупу у вигляді платежів чи вигод для одержання згоди особи, яка контролює іншу особу. Таке визначення торгівлі людьми дає «Протокол з попередження торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми», який доповнює Конвенцію ООН про боротьбу з транснаціональною організованою злочинністю.
Торгівля людьми – це сукупність таких ознак:
- вербування;
- перевезення;
- передача;
- продаж;
- усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі;
- використання у військових конфліктах;
- залучення до злочинної діяльності;
- трансплантація чи насильницьке донорство;
- примус до заняття проституцією;
- рабство і ситуації, подібні до рабства;
- примусова праця;
- залучення в боргову кабалу;
- використання шантажу, погроз, насильства.
Так, відповідно до річного плану роботи протягом тижня (з 18 по 22 жовтня 2021 р.) відділенням соціальної роботи КУ «Центр надання соціальних послуг» Малобілозерської сільської ради під керівництвом в.о. директора Зайцева В. І., дотримуючись маскового режиму та соціальної дистанції, із сім’ями, які перебувають на обліку в Центрі, як такі, що перебувають у складних життєвих обставинах проводилися бесіди: «Це – не міф, це – реальність». Під час якої спеціалісти пояснювали, як не постраждати від злочину – торгівля людьми; надавалася інформація, куди звертатися, якщо став жертвою злочинних дій.
В ході робото послугами було охоплено 31 сім’ю, в яких виховується 65 дітей; розповсюджено 31 листівку.