lak

Про початок акції «16 днів проти насильства»

КУ «Центр надання соціальних послуг» Малобілозерської сільської ради

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Міжнародна акція «16 днів проти насильства», мета якої – привернути увагу суспільства до проблеми подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. КУ «Центр надання соціальних послуг» Малобілозерської сільської ради також долучилася до проведення цієї кампанії.

eb2c1a791-V.jpg

Так протягом тижня, з 22 по 25 листопада фахівцями із соціальної роботи проводилися профілактичні бесіди: «Сім’я без насильства» та було розповсюджено листівки: «Домашнє насильство – це злочин» в сім’ях, які перебувають в складних життєвих обставинах та, де є ризик насильства. Таким чином роботою охоплено 18 сімей.

23 листопада спеціалістами Ларисою СЕНИК та Вікторією ГАМАНЕЦЬ з учнями 7-9 класів КЗ «Балківська ЗОШ І-ІІ ст.» проведено бесіду з елементами тренінгу на тему: «Ми проти насильства». Під час якої учні дали визначення поняттю «насильство в сім’ї», розглянули приклади психологічного (емоційного), економічного, фізичного, сексуального насильства; виокремили причини та наслідки насилля. А головне – учасники отримали інформацію, як діяти та куди звертатися, якщо ти став свідком чи жертвою насильства. Також тематична бесіда-лекція проводилася з учнями 8-11 класів КЗ «Балківська ЗОШ І-ІІ ст.» через платформу ZOOM.

24 листопада фахівцем із соціальної роботи Наталією ЛИСЕНКО та психологом Віктором МАНДИЧЕВИМ було проведено вуличну акцію з розповсюдженням друкованої продукції на тему: «Домашнє насильство – це злочин» в селах Орлянське, Відножине, Тополине.

В рамках акції 25 листопада ФСР Оксаною НЄДЄЛЬЧЕВОЮ та Оленою КОТЛЕНКО з учасниками творчого гуртка КО «Малобілозерський будинок творчості «Родинні джерела» МСР ВР ЗО створено колаж-плакат «Скажемо насильству «Ні!».

26 листопада на базі КУ «Центр надання соціальних послуг» МСР ВР ЗО відбулася робоча нарада за участі фахівців Центру, служби у справах дітей, соціальних педагогів. Під час зустрічі завідуюча відділенням із соціальної роботи Катерина БОЙКО звернула увагу на нормативно-правові акти, які регламентують соціальну роботу щодо попередження і подолання насильства в сім’ї та жорстокого поводження з дітьми; якими є особливості виявлення жорстокого поводження стосовно дитини; хто може бути надавачем послуг для сім’ї з такою вразливістю, які особливості проведення оцінки, як випадку, так і потреб дитини; як здійснюється планування роботи; яким є основний пакет послуг, заходів найбільш оптимальних для внесення у план; особливості та правила опитування дитини, яка зазнала жорстоке поводження.

8201-V.jpg

cee840-V.jpg