lak

Щоб кожна дитина відчула родинне тепло

Запорізький обласний ЦСС

З 06 по 21 лютого 2023 року стартував перший в 2023 році навчальний семінар-тренінг «Організація та проведення підготовки кандидатів в усиновлювачі, опікуни/піклувальники, прийомні батьки Запорізької області», який проводять регіональні тренери Запорізького обласного центру соціальних служб.

golovna_63.jpg

Метою заходу є надання допомоги громадянам України у підготовці до відповідального усиновлення дитини, встановлення над нею опіки, піклування шляхом засвоєння необхідних знань і формування умінь та навичок.

У навчальному семінарі-тренінгу беруть участь 19 кандидатів з міст Запоріжжя, Вільнянськ, Біленківської, Новомиколаївської та Павлівської територіальних громад. Семінар -тренінг проходить за новою навчальною програмою, затвердженою Наказом Міністерства соціальної політики України від 12.09.2022р. №245 «Про затвердження програми підготовки кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни/піклувальники, усиновлювачі, патронатні вихователі. Одним із обов’язкових занять для кандидатів є «Домедична допомога дитині», яку проводять спеціалісти Запорізького державного медичного університету.

Напередодні тренінгу з потенційними кандидатами провели співбесіди на онлайн платформі Zoom, що дало змогу краще дізнатися їх мотивацію щодо усвідомленого вибору прийняття дитини в родину.

Завдяки тому, що у тренінгу беруть участь подружні пари, тренери мають змогу більш детально розуміти особливості побудови сімейної системи учасників, в які будуть влаштовані діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Під час тренінгу застосовуються такі форми роботи: інтерактивні вправи, рольові ігри, дискусії, метод мозкового штурму, міні-лекції, індивідуальні бесіди, робота в малих групах, відеолекторій, які допомагають сприйняти нові знання, зрозуміти почуття дитини, особливі обставини її життя, визначитись щодо шляхів подолання труднощів.

Сподіваємось, що набуті під час тренінгу знання та навички допоможуть потенційним кандидатам оцінити свої можливості та остаточно прийняти усвідомлене, виважене рішення щодо готовності виховувати дитину у своїй сім’ї.

За результатами успішного навчання кандидати отримають довідки з рекомендаціями, щодо віку, кількості, статі дитини/дітей яких вони зможуть прийняти дитину в свою родину.

Також, у тренінгу були залучені представники Служби у справах дітей Запорізької обласної державної адміністрації.

Дякуємо за надання приміщення КЗ «Запорізьку обласну універсальну наукову бібліотеку» ЗОР та Запорізький державний медичний університет.

vfr.jpg

vgt4.jpg