lak

Кожна дитина потребує тепла та захисту люблячих батьків

Запорізький обласний ЦСС

З 10 по 25 квітня 2023 року регіональні тренери Запорізького обласного центру соціальних служб проводять другий навчальний в цьому році семінар-тренінг «Організація та проведення підготовки кандидатів в усиновлювачі, опікуни/піклувальники, прийомні батьки Запорізької області».

golovna207.jpg

Метою заходу є надання допомоги громадянам України у підготовці до відповідального усиновлення дитини, встановлення над нею опіки, піклування шляхом засвоєння необхідних знань і формування умінь та навичок щодо забезпечення безпечних умов адаптації дитини до нового соціального середовища; налагодження контакту з дитиною; визначення специфічних потреб дитини, яка влаштовується у сім’ю; забезпечення прав дитини.

У навчальному семінарі-тренінгу беруть участь 22 кандидати з міста Запоріжжя, Біленківської, Кушугумської, Новоолександрівської, Новомиколаївської та Степненської територіальних громад.

Напередодні тренінгу з потенційними кандидатами провели співбесіди на онлайн платформі Zoom, що дало змогу краще дізнатися їх мотивацію щодо усвідомленого вибору прийняття дитини в родину.

Семінар -тренінг проходить за новою навчальною програмою, затвердженою наказом Міністерства соціальної політики України від 12.09.2022р. №245 «Про затвердження програми підготовки кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни/піклувальники, усиновлювачі, патронатні вихователі.

Завдяки тому, що у тренінгу беруть участь подружні пари, тренери мають змогу більш детально розуміти особливості побудови сімейної системи учасників, в сім’ї яких будуть влаштовані діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Під час тренінгу застосовуються такі форми роботи: інтерактивні вправи, рольові ігри, дискусії, метод мозкового штурму, міні-лекції, індивідуальні бесіди, робота в малих групах, відеолекторій, які допомагають сприйняти нові знання, зрозуміти почуття дитини, особливі обставини її життя, визначитись щодо шляхів подолання труднощів.

Одним із обов’язкових занять для кандидатів є цикл «Домедична допомога дитині», спрямований на поліпшення знань і практичних навичок з надання першої домедичної допомоги при невідкладних станах дітям різної вікової категорії». Заняття проводять у Міжкафедральному тренінговому центрі співробітники кафедри дитячих хвороб Запорізького державного медичного університету.

Cподіваємось, що набуті під час тренінгу знання та навички допоможуть потенційним кандидатам оцінити свої можливості та остаточно прийняти усвідомлене, виважене рішення щодо готовності виховувати дитину у своїй сім’ї.

За результатами успішного навчання кандидати отримають довідки з рекомендаціями, щодо віку, кількості, статі дитини/дітей яких вони зможуть прийняти дитину в свою родину.

Також, у тренінгу були залучені представники Служби у справах дітей Запорізької обласної державної адміністрації та Запорізької міської ради.

Дякуємо за надання приміщення КЗ «Запорізьку обласну універсальну наукову бібліотеку» ЗОР та Запорізький державний медичний університет.

зображення_viber_2023-04-10_14-58-28-144.jpg

vfgt5.jpg