Відкриття кризових кімнат в Запоріжжі
Запорізький міський ЦСС
12 липня 2023 року в м. Запоріжжя при Запорізькому міському центрі соціальних служб запрацювали кризові кімнати для осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, Основними завдяннями кризової кімнати є надання постраждалим місця безпечного тимчасового цілодобового перебування, первинної психологічної допомоги та перенаправлення клієнток до інших надавачів послуг у сфері домашнього насильства - соціальних служб, медичних та юридичних установ. У кризових кімнатах жінкам гарантується цілодобова допомога та, за необхідністю, надається можливість переїхати до довгострокового притулку. Кризові кімнати відповідають всім санітарно-гігієнічним нормам та мають все необхідне для тимчасового проживання. Кризова кімната одночасно може прийняти до 10 осіб.
Відкриття кризової кімнати стало можливим завдяки проєкту «Трамплін до рівності», який реалізується Запорізькою міською радою у співпраці з Фондом ООН у галузі народонаселення в Україні (UNFPA) при фінансовій підтримці Швеції та за сприяння Офісу Віцепрем’єрки з питань євроінтеграції та євроатлантичної інтеграції.
У заході взяли участь Представник Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні Хайме Надаль, секретар Запорізької міської ради Анатолій Куртєв, заступник Запорізького міського голови Анатолій Васюк, Координатор реагування з надзвичайних ситуацій UNFPA Маджид Рафіхі, перший заступник Директора Департаменту соціального захисту населення Запорізької міської ради Юрій Швець, директорка Запорізького міського центру соціальних служб Людмила Токарєва.
У кризовій кімнаті можна отримати прихисток від кривдників на період від 10 до 20 днів, включаючи перебування разом з дітьми, а також психологічну та юридичну допомогу. Адреса кімнати не розголошується з метою безпеки.
Під час відкриття було обговорено основні напрямки роботи новоствореної спеціалізованої служби для постраждалих та шляхи підвищення ефективності співпраці всіх суб’єктів на місцевому рівні з метою якісного надання послуг у сфері з протидії та запобігання домашньому насильству та насильству за ознакою статі.
На різних етапах до створення комфортних умов для перебування постраждалих також долучалися: імплементаційні партнери UNFPA - Запорізька обласна громадська організація «Об’єднання психологів та психоаналітиків «ВЗАЄМОДІЯ» та благодійний фонд "Посмішка ЮА"; волонтерський рух «СВОЇ»; Дніпровська ліга соціальних працівників; КП «Інститут розвитку міста Запоріжжя»; психотерапевтка зі Швеції Марiанн Хагбарт і її релігійна організація та інші.
Потрапити до кризової кімнати можна за направленням Національної поліції (тел. 102), Мобільної бригади соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього та/або насильства за ознакою статі (тел. 050-730-09-72, 067-610-58-03) та Денного центру соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього та/або насильства за ознакою статі (тел. (061)228-02-80).