lak

18 жовтня – Європейський день протидії торгівлі людьми.

Запорізький ОЦСС

Титул1.pngТитул.png

 Т2.pngТ4.png

Цей день покликаний вчергове нагадати про необхідність консолідації зусиль органів державної та місцевої влади, громадських організацій з метою підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

 

 

Оскільки торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини, Україна була серед перших країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми.

Існує чимало різноманітних видів експлуатації: усиновлення (удочеріння) у комерційних цілях, використання в порнобізнесі, використання у військових конфліктах, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до заняття проституцією, рабство і ситуації, подібні до рабства, примусова праця, залучення в боргову кабалу.

Міністерством соціальної політики визначено національним координатором у сфері протидії торгівлі людьми, та, відповідно до своїх повноважень, здійснює координацію діяльності органів виконавчої влади, проводить інформаційно-просвітницькі акції з протидії торгівлі людьми з метою інформування громадян України про цю проблему, а також забезпечує формування державної політики у сфері протидії торгівлі людьми.

Пам’ятайте: стати жертвою торгівлі людьми може кожен, незалежно від статі, віку, рівня освіти чи кваліфікації!

Тому лише об’єднавши зусилля, ми зможемо подолати проблему торгівлі людьми у суспільстві!

(102 цілодобово)

Національна поліція

(1547 цілодобово)

https://1547.ukc.gov.ua/ - урядова «гаряча лінія» з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.

( 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного)

(цілодобово)

https://la-strada.org.ua/garyachi-liniyi - Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації.

https://help.unhcr.org/ukraine/uk/gbv_gov_ukr/ - UNHCR Україна, послуги з протидії ГЗН, що надаються Урядом України та партнерами.

https://tellme.com.ua/  - онлайн-платформа «Розкажи мені».

https://ukr-ednist.com.ua/   - безкоштовна психологічна підтримка для кожного, хто відчуває у цьому потребу: УкрЄдність.