lak

Тренінгове заняття для осіб, засуджених до покарань не пов’язаних з позбавленням волі, з числа молоді на тему: «Успішне спілкування»

08.02.2017 року на базі Кам'янсько-Дніпровського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді для умовно засуджених з числа молоді, які перебувають на обліку в КВІ було проведено тренінгове заняття на тему: «Успішне спілкування». У заході прийняли участь директор Центру – Л.П. Куницька, провідний фахівець відділу соціальної роботи - І.М. Пархоменко та працівники КВІ. Груповим заходом було охоплено 16 осіб.

На початку зустрічі з умовно засудженими була проведена бесіда на тему свята визволення Кам'янсько-Дніпровського району від німецько-фашиських загарбників, яке щорічно відзначається 7 лютого починаючи з 1944 року. Цього року ми відзначали вже 73 річницю. З того часу минуло багато часу і в цей день ми завжди шануємо пам’ять тих, хто віддав своє життя за свободу українського народу та тих хто невпинно визволяв наш район.

IMG_8125.JPG

Директором Центру присутнім було наголошено на тому, що кожен повинен усвідомлювати відповідальність за свої вчинки бути толерантною та вихованою людиною. Розмова продовжилась темою - «Успішного спілкування», метою якої було формування позитивного самосприйняття навичок без оцінювального спілкування та усвідомлення сильних та слабких сторін у спілкуванні.

Провідний фахівець із соціальної роботи розповіла присутнім, що спілкування один з одним це - багатогранний процес, який охоплює нашу поведінку, потреби та навички. Присутнім було підготовлено чотири цікавих вправи, які мали допомогти молоді будувати гармонійні стосунки з різними людьми та знати, як поводитись у конфліктних ситуаціях. Перші дві вправи, які мали назви: "Таємниця мого імені" та "Інтервью" були направлені більше на знайомство один з одним та для того щоб налагодити позитивну атмосферу в групі та налаштувати учасників на подальшу роботу. Інші дві: «Ярлики» та «Валіза», вже мали більш суттєвий характер направлений на розуміння терміну ефективного спілкування. Для учасників були підготовлені паперові корони, які мали свою назву та слугували «ярликами» для людини. У процесі спілкування один з одним вони мали звертатись до іншого так, як було написано на «короні».

За результати проведення психологічних вправ молодь наглядно побачила те, що дуже часто на людину несправедливо «вішають ярлики», які іноді дуже важко зняти, побачила і те, що від того як відносяться до нас інші люди, в багатьох випадках, ми реагуємо відповідно. Кожен прийшов до висновку, що треба докладати максимум зусиль для того, щоб успішно спілкуватись між собою і, в першу чергу, треба починати із самого себе. Тому, у «Валізу» вони зібрали не тільки ті якості які їм допомагають при спілкуванні з іншими, а й ті над якими кожному треба пропрацювати, щоб досягти бажаного результату.

IMG_8136.JPG

IMG_8120.JPG

IMG_8114.JPG

IMG_8110.JPG