lak

Не дамо шанс туберкульозу!

Туберкульоз – це соціально небезпечна інфекційна хвороба, яка може вражати всі верстви населення – від найбідніших та соціально неадаптованих до заможних і успішних.

24 березня – потрійний удар проти туберкульозу. Адже на цей день припадає і Всесвітній день боротьби з туберкульозом, і Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на туберкульоз, і День фтизіатра (фтизіатрія – розділ медицини, що вивчає причини виникнення, закономірності поширення і механізми розвитку туберкульозу).

Саме цього дня фахівці Оріхівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді спільно з представниками районного Товариства Червоного Хреста України та волонтерами провели вуличну інформаційно-просвітницьку акцію «Зупинимо туберкульоз в Україні».

20170324_082737.jpg

 

Метою акції було, перш за все, підвищення обізнаності населення району про глобальну епідемію цієї хвороби і зусиллях по її ліквідації, про методи профілактики і боротьби з нею, довести думку, що чинити опір цій хворобі можна і треба.

Не слід вважати, що це хвороба людей, які вийшли з тюрем або є представниками маргінальних прошарків суспільства. Заразитися на туберкульоз може будь-хто – досить, щоб на вас у громадському транспорті покашляв хворий з відкритою формою хвороби.

Збудником хвороби є мікобактерія, яку ще називають паличкою Коха. Цей мікроорганізм не схожий на інші мікроби. Його унікальність в тому, що він дуже стійкий до висихання, холоду та більшості дезинфікувальних засобів.

За критеріями ВООЗ Україна віднесена до груп країн із високим рівнем захворюваності на туберкульоз. У нашій країні на сухоти щороку захворюють близько 38 тис. українців, а вмирають від них – більше 10 тис.

Підвищеному ризику розвитку туберкульозу піддаються люди з ослабленою імунною системою. Також у групі ризику – люди з ВІЛ, цукровим діабетом, а також ті, хто змушений приймати препарати для пригнічення імунної системи (при лікуванні онкологічних, ревматичних захворювань, для профілактики відторгнення органів після трансплантації). Паличка Коха може проявити себе у виснажених людей через хронічну перевтому, постійні стреси, погане харчування (у тому числі виснажливі гіпокалорійні дієти), зловживання алкоголем, наркотиками, тютюном.

На туберкульоз можуть захворіти навіть люди з міцним імунітетом при масивному потраплянні збудника в організм. Такі ситуації виникають, коли хворий з відкритою формою потрапляє у приміщення, які погано провітрюються, місця скупчення великої кількості людей, а саме: ринок, громадський транспорт, магазин, кінотеатр, навчальні заклади, черги в різних громадських приміщеннях та будь-які інші місця з великим скупченням людей.

Важливо знати основні ознаки туберкульозу:

ü     кашель, що триває більше, ніж 3 тижні;

ü     незначне підвищення температури тіла протягом 7 днів і більше;

ü     задишка, болі в грудній клітці;

ü     постійна стомлюваність, втрата апетиту, безпричинна втрата ваги;

ü     підвищення потовиділення, особливо вночі;

ü     домішки крові в мокроті при кашлі.

Для ранньої діагностики туберкульозу велике значення має щорічне флюорографічне обстеження дорослих та туберкулінодіагностика у дітей. Варто знати, що раннє виявлення туберкульозу допоможе швидше вилікуватись, уникнути грізних ускладнень, зберегти працездатність і життя.

Минулої п’ятниці оріхів’яни могли пройти таке обстеження під час роботи виїзного рентгенодіагностичного кабінету КЗ «Оріхівська центральна районна лікарня», який працював у центрі міста.

Зусилля волонтерів, медичних та соціальних працівників у цей день були спрямовані на формування у населення розуміння того, що своєчасне обстеження, здоровий спосіб життя допоможуть усім разом подолати туберкульоз.

20170324_082957.jpg

20170324_084148.jpg

20170324_131853.jpg