СУПЕРВІЗІЙНА НАРАДА
З метою забезпечення якості надання соціальних послуг, спрямованих на соціальну адаптацію дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з числа учнів старших та випускних класів інтернатних закладів та осіб з їх числа, 26 квітня 2017 року спеціалістами Запорізького обласного ЦСССДМ на базі Запорізького міського центру для сім’ї, дітей та молоді організовано та проведено супервізійну нараду для спеціалістів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та надавачів соціальних послуг територіальних громад, які працюють за даним напрямком роботи.
Під час наради було здійснено аналіз діяльності роботи ЦСССДМ Запорізької області в напрямку соціальної адаптації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа та відбувся обмін досвідом щодо вирішення проблемних питань, які виникають у процесі роботи з відповідною категорію.
Були розглянуті питання
- Особливості роботи спеціалістів з надання послуг реабілітації та соціальної адаптації випускників інтернатних закладів з числа дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування в сучасному житті. новоутворених об’єднаних територіальних громад за напрямком роботи з дітьми-сиротами, дітьми позбавленими батьківського піклування та особами з їх числа.
- Нормативно-правове забезпечення роботи спеціалістів та фахівців із соціальної роботи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, надавачів соціальних послуг новоутворених об’єднаних територіальних громад за напрямком роботи з дітьми-сиротами, дітьми позбавленими батьківського піклування та особами з їх числа.
- Розгляд надання соціальних послуг в рамках Державного стандарту соціальної послуги соціальної інтеграції випускників інтернатних закладів (установ).
Також учасники наради були поінформовані з питання підбору кандидатів в наставники дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Наставництво – це добровільна безоплатна діяльність. Кожен, хто має бажання та можливість – може стати другом дитині, яка позбавлена батьківського піклування: відвідувати її, проводити з нею дозвілля, допомагати із навчанням тощо. До роботи учасників наради щодо наставництва були залучені спеціалісти Благодійного фонду «Нова надія», які мають досвід роботи з цього питання.
В нараді взяли участь 34 спеціалісти та фахівці із соціальної роботи центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, надавачі соціальних послуг об’єднаних територіальних громад області, діяльність яких спрямована на соціальну адаптацію дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа
За підсумками наради буде підготовлено протокол з відповідними дорученнями щодо підвищення ефективності здійснення соціальної роботи за даним напрямком.