lak

Спільними зусиллями вдалося допомогти

Пологівський РЦСССДМ

 Зараз в Україні їдуть процеси реформування системи інтернат них закладів, так як виховання в таких закладах не сприяє формуванню самостійної особистості.

Тому після виходу з інтернатних закладів з такою категорією молоді працюють суб’єкти соціальної роботи, зокрема, центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, які сприяють у соціальній інтеграції особам з числа дітей-сиріт, та дітей, позбавлених батьківського піклування.

чорна.jpg

 

 

 Метою послуги соціальної інтеграції випускників інтернатних закладів є розвиток соціальної компетентності, сприяння найкращій реалізації їх особистісного потенціалу у період переходу до самостійного життя. Фахівець із соціальної роботи допомагає в розвитку її практичних життєвих навичок, заохочує до зростання відповідальності за власне життя, до професійного чи особистісного самовизначення, здобуття кваліфікації. Допомагає у формуванні власної мережі підтримки, пошуку і залученні зовнішніх ресурсів для вирішення складних питань, відновленні або налагодженні стосунків з біологічними родичами, у тому числі і з батьками тощо.

Так, мабуть в пам’яті багатьох пологівців і досі є історія про дівчину-сироту Ганну Ч., яка починалася ще в січні 2016 року, коли вона народила друге дитя і залишилася без даху над головою. Деякий час проживала з двома дітьми у педіатричному відділенні Пологівської ЦРЛ, аж поки її не було влаштовано до Бердянського обласного соціального центру матері і дитини.

Термін перебування в даному закладі добіг кінця, але питання про надання Ганні безкоштовного соціального житла так и не вирішилось.

Пологівський РЦСССДМ, враховуючи необхідність соціального захисту сім’ї з малолітніми дітьми, за кілька місяців до закінчення терміну перебування Ганни в Центрі розповсюдив на адреси всіх сільських рад листи-прохання про можливість надання житла гр. Ганну Ч. також була проведена робота з представниками релігійних, благодійних та волонтерських громад, яка на жаль не вирішила головну проблему. Не полишаючи надії, фахівці Пологівського РЦСССДМ здійснювали пошук житла, яке здається в оренду мешканцями Пологівського району через усі інтернет-ресурси та ЗМІ. Окремо, підтримували тісний зв’язок з спеціалістами Бердянського МЦСССДМ та працівниками Бердянського обласного центру матері і дитини, бо наміри самої Ганни Ч. щодо остаточного місця подальшого проживання неодноразово змінювалися. Адже дівчина тривалий час проживала в певному соціумі, зав’язалися нові дружні стосунки, з’явилися нові знайомі та друзі, була надія на створення повноцінної родини з місцевим мешканцем, але обставини склалися так, що

На щастя, знайшлася людина, яка не перебуваючи в особистому знайомстві з Ганною погодилася прийняти до себе на проживання родину з двома дітьми.

Нещодавно, Ганну з двома дітками безкоштовно привезли в Пологи. Фахівці із соціальної роботи Пологівського РЦСССДМ одразу навідали родину у новому домі, принесли солодкий гостинець дітлахам. Обговорювали плани на майбутнє, мотивували до самореалізації, змін у житті. Також Ганні Ч. було запропоновано соціальний супровід, який передбачає тісну співпрацю з Пологівським ПРЦСССДМ, фахівці якого допомагатимуть Ганні та її маленьким дітям якнайшвидше пристосуватися до життя, брати відповідальність на себе за власне життя, планувати сімейний бюджет, вести домашнє господарство, реалізовуватися в професійному плані тощо. Загалом, почувати себе та виховувати своїх дітей повноцінними членами суспільства.

тот.jpg