lak

Підвищення батьківського виховного потенціалу – важлива справа!

З 26 по 28 вересня 2017 року спеціалісти Запорізького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді провели семінар-тренінг для 26 прийомних батьків та батьків-вихователів з Бердянського, Василівського, Веселівського, Гуляйпільського, Мелітопольського, Новомиколаївського, Оріхівського, Приазовського, Приморського, Розівського, Токмацького, Чернігівського, Якимівського районів Запорізької області, а також міст Запоріжжя, Бердянську та Енергодару.

Такі навчання Запорізький обласний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводить систематично. В цьому році це все четверте навчання.

Протягом семінару, який здійснено у формі навчання-тренінгу, учасники мали змогу поглибити знання з питань догляду, виховання і розвитку прийомних дітей/дітей-вихованців, вдосконалити вміння налагоджувати стосунки в сім’ї, навчитись взаєморозумінню, поваги і любові.

 0-02-05-0ca13f3bf73057af1c07e17847124779a8467c34c79c9826d2919aa2e94627b9_full.jpg

 Дії спеціалістів, залучених до навчання, були спрямовані на надання комплексної психологічної, соціально-педагогічної, медичної, юридичної та інформаційної допомоги учасникам, з метою підвищення їхнього виховного потенціалу.

На даний семінар були запрошені: Департамент соціального захисту населення та Служба у справах дітей Запорізької обласної державної адміністрації; Благодійна організація «Культурно-освітній Центр Нова Надія»; Благодійний фонд «Щаслива дитина»; Благодійний фонд «Посмішка дитини»; Центр медичної допомоги підліткам та молоді «Клініка дружня до молоді»; Запорізький обласний центр зайнятості; КЗ «Запорізький обласний центр соціально-психологічної допомоги» ЗОР; КУ «Обласні клінічна психіатрична лікарня» ЗОР.

В ході навчання розглядалися наступні теми:

- Як налагодити діалог з прийомною дитиною. Підвищення рівня компетентності батьків, з питань особливостей спілкування з дітьми старшого шкільного віку, шляхом побудови ефективної комунікації та партнерської взаємодії. Мотивація та стимуляція прийомних дітей до конструктивної діяльності.

- Досвід виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які зазнали травми. Складнощі взаємодії та алгоритм шляху їх подолання.

- Підтримка життєдіяльності прийомної сім’ї, дитячого будинку сімейного типу – збереження та розвиток виховного потенціалу. Позитивне батьківство.

- Розвиток та умови формування здібностей у дітей. Професійне самовизначення та допомога у виборі професійного шляху.

- Попередження емоційного вигорання у прийомних батьків та батьків-вихователів.

- Суть послуги патронату, її специфіка та місце в системі захисту дітей та підтримки сімей з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, на рівні громади.

- Юридичні засади захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Умови і порядок здійснення комплексного контролю з проблем виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

- Психічна травматизація дітей, як фактор несприятливих умов соціалізації. Вікові особливості реакції на психічну травму.