lak

Вмій сказати «ні» шкідливим звичкам

Пологівський РЦСССДМ

05 жовтня 2017 року фахівцями із соціальної роботи Пологівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведена лекція у Пологівському професійному ліцеї. Юнакам та дівчатам було роз’яснено про два шляхи, якими можна йти в нашому житті, попереджено про наслідки шкідливих звичок. Перший шлях, яким йде більшість людей, має на увазі під собою: «Бери від життя все, чого хочеш. В житті треба все спробувати». Такий спосіб життя формує молоду людину, набуті шкідливі звички при цьому роблять з неї хронічного курця, алкоголіка, наркомана, ігромана, і, з рештою, добровільного раба власних пожадливостей. Вони несуть людині хвороби, бідність, нещастя, а обраний широкий шлях веде її до загибелі.

Мудрі люди обирають другий шлях – вузький. У своєму виборі вони будуть щасливими, хоча і доведеться можливо пройти випробування – терпіти глузування «білою вороною», не таким як всі. Але краще бути «білою вороною», із здоровими зубами, легенями, венами, ніж бути «чорною» як всі із втраченим здоров’ям і загубленим життям.

 

Студентам також було наголошено на тому, аби вони були розсудливими і далекоглядними у своєму прийнятті рішень на отримані пропозиції спробувати закурити, випити і т.д., думали про наслідки свого вибору, адже все починається або з думки, або з пропозиції. Хтось сказав: «Посієш думку – пожнеш слово, посієш слово – пожнеш вчинок, посієш вчинок – пожнеш характер, посієш характер – пожнеш долю». Пропозиції тих, хто схиляє людину на ризик пошкодити своє здоров’я слід відкидати, адже вплив оточуючих однолітків, друзів може бути вирішальним у здобутті залежності від сигарет, алкоголю, наркотиків, - і тоді слід сказати їм твердо: «Ні, це не для мене, в мене інші цінності і переконання». Як результат потім таку тверду духом людину будуть поважати в будь-якому віці.

Кожна людина, і, зокрема, молодь, щодня приймає тисячі рішень, робить свій вибір: що дивитися, що пробувати, де проводити вільний час. Людина створена із свободою вільного вибору присвячувати себе (вуста, вуха, очі, руки, ноги і т.д.) на послух шкідливим речам або корисним, адже, наприклад, руки дані людині не для того, щоб тримати в них цигарку чи склянку горілки, а щоб бути спроможним робити добрі справи, проживши багато років.