lak

«Ні насильству!»

Кам'янсько-Дніпровський РЦСССДМ

Ідеальна сім'я представляється ледь не раєм, в якому можна сховатися від небезпек незнайомого миру. Проте для багатьох сімей реальністю є постійні випадки насильства, а рідний будинок стає здебільш небезпечнішим, ніж вулиця.

Жорстоке поводження та насилля в сім’ї на даний час, на жаль, дуже актуальна проблема, з якою може зіткнутися кожен з нас. Сьогодні дуже часто ми чуємо про те, що насильства в сім’ї не повинно бути, однак трапляються випадки скоєння насилля чоловіка над жінкою, батьків над дітьми. Найстрашніше те, що рамки сімейного насильства виходять за межі дому і розширюють їх діти, які потерпають від насильства в сім’ї, скоюючи жорстокі вчинки по відношенню до своїх однолітків. Слід відзначити, що вірогідність отримати травму від близької людини іноді набагато вище, ніж від незнайомця. Дуже багато людей стикаються з тим, що удома за закритими дверима їх чекає: - приниження; - ізоляція від друзів і родичів; - реальні фізичні пошкодження, загроза їх отримання чи сексуальне примушення.

Тому, з великого бажання попередження цього явища, 17 жовтня 2017 року на базі Камʼянсько-Дніпровськго НВК «Дитячий садок ЗОШ І-ІІІ ст.» спеціалістами центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було проведено інформаційно-просвітницький захід для школярів старших класів, у якому були розкриті теми: «Насилля» та «Торгівля людьми». У заході прийняли участь: Круть Т.А., заступник директора - начальник відділу соціальної роботи РЦСССДМ, Мінаєва Д.В., провідний спеціаліст відділу соціальної роботи.

20171017_103713.jpg

На початку зустрічі заступник директора центру - Тетяна Круть розпочала свій виступ з привітання, розкрила всім присутнім тему торгівлі людьми, її форми та наслідки, зауваживши на роботі «Гарячої лінії» з протидії торгівлі людьми та насильства, де можна отримати кваліфіковану юридичну допомогу. В свою чергу спеціаліст центру розповідала про види та форми насилля, підкреслюючи їх наслідки. До уваги всіх присутніх були представлені соціальні ролики на відповідні теми. Таким чином, учасники заходу мали змогу обговорити проблемні питання насильства, які можуть виникати по відношенню один до одного чи з боку дорослих.

Основною метою стала профілактика жорстокої поведінки, бездоглядності, безпритульності дітей, непорозуміння в сім’ї, та донесення тих знань, що насилля є порушенням прав людини. Зі ста випадків скоєння насильства - 1-2 закінчуються смертю. Причому мова йде не лише про явні форми фізичного насилля, але й про його скриті форми (фізичне, сексуальне, психологічне). Насилля не завжди можна побачити, результати насилля у родині не бачать зовсім, бо вони приховані від інших під страхом або почуттям сорому, але якщо бути уважним, тоді є шанс розпізнати його. Наприкінці зустрічі діти залишилися задоволеними від почутого та побаченого, це змусило їх дійсно замислитись над тим, що ці проблеми стосуються кожного з нас.

20171017_100210.jpg

20171017_100158.jpg