lak

Круглий стіл. Наставництво. Патронатна сім`я. домашнє насильство. Торгівля людьми.

Приморська ОТГ

Проблема соціалізації дітей, позбавлених батьківського піклування, завжди була гострою та болючою. Діти, для яких держава в інтернатних закладах забезпечувала всі базові потреби, все ж-таки виходять в самостійне життя зовсім неготовими. В них немає досвіду самостійного ведення господарства, подуви стосунків з оточуючими, планування власного майбутнього, навичок відповідального батьківства, і цей перелік можна продовжувати ще.

Особливо від цього страждають діти-сироти, які все своє життя проводять в стінах державних закладів. На цю проблему звернули увагу в міжнародній громадській організації «Одна надія» і вирішили зробити якісь кроки для допомоги цим дітям. Вихід з цієї ситуації вони побачили у наставництві, коли людина-волонтер опікується дитиною-сиротою, ділиться своїм життєвим досвідом, підтримує у складних життєвих обставинах, допомагає знайти вірний вихід, вчить правильно оцінювати свої здібності, можливості, розвивати їх та правильно будувати своє майбутнє.

12.10.2017 в стінах ЗОШ №2 працівники відділу по роботі з сім`єю, дітьми та молоддю й сектору у справах дітей Управління соціального захисту населення Приморської міської ради провели круглий стіл, де обговорили можливості впровадження наставництва на території нашої об`єднаної територіальної громади. Для участі в обговоренні цього питання були запрошені заступник міського голови Алавацька І.В., представники навчальних закладів міста Приморськ та Приморської ОТГ, громадських організацій міста «Нове життя», «Відкрий серце», «Екологія та соціальний захист Приморського району», протоієрей Дмитро Лебєдченко, благочинний Приморського району протоієрей Володимир Савійський. Соціальний педагог відділу Єлізарова І.І. ознайомила присутніх з процедурою впровадження наставництва в країні та області. У жвавому обговоренні взяли участь соціальний педагог Преславської спеціалізованої школи-інтернату Нейковська А.В., голова ГО «Екологія та соціальний захист Приморського району» Наталя Лякішева, представники духовенства. Всі відмітили позитивний бік наставництва для дітей-сиріт, які виховуються в державних закладах, а протоієрей Володимир нагадав, що православна традиція допомоги ближньому притаманна нашому народу з давніх часів.

Далі завідувач сектору у справах дітей Зайцева І.А. познайомила присутніх з запровадженням в Україні послуги патронату. Вона наголосила, що в часи, коли сімейні форми виховання набувають все більшого значення, необхідно подбати про альтернативу дитячим притулкам, куди діти, позбавлені батьківського піклування, потрапляють на період подальшого вирішення їхньої долі. В патронатній родині така дитина побачить приклад добрих сімейних стосунків, отримає можливість для повноцінного та всебічного розвитку. Присутні дізнались про порядок створення патронатної сім`ї, процес навчання патронатних вихователів, механізм оплати їхньої праці. Для людини, яка не має роботи, це можливість отримати стаж та достойну винагороду за свій труд – 5 прожиткових мінімумів для працездатної особи (1684 грн.) та 2 прожиткових мінімуми на кожну дитину відповідно до її віку ( 1624 грн. на дитину 0-5 років та 1777 грн. на дитину 6-18 років). Сьогодні сектор у справах дітей та відділ по роботі з сім`єю, дітьми та молоддю шукають кандидатів у патронатні вихователі.

Коло питань, порушених під час проведення круглого столу, поширилось інформуванням присутніх про існуючі в Україні проблеми домашнього насильства (Маврова А.А.) та торгівлі людьми (Бондаревська В.К.). Фахівці розповіли присутнім про причини та наслідки цих ганебних явищ нашого суспільства, про шляхи їх подолання, види допомоги, яку можуть отримати жертви домашнього насильства та торгівлі людьми, нагадали правила безпечної поведінки в зазначених ситуаціях.

Підсумок зустрічі підбила заступник голови Приморської міської ради Алавацька І.В., яка відмітила, що порушені на зустрічі питання дуже актуальні сьогодні як для країни в цілому, так і для членів Приморської ОТГ. Тому необхідно долучатися до їх вирішення на всіх можливих рівнях.