lak

Зростає рівень соціального захисту учасників АТО

Спеціалісти центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді відвідали 7363 особи з числа учасників антитерористичної операції. Оцінку потреб здійснено в 6411 сім’ях.

За сприяння центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надано широкий спектр послуг. Так, 2092 бійці отримали психологічну підтримку та реабілітацію; 2429 осіб отримали матеріальну допомогу; 1050 осіб отримали юридичну допомогу; 1213 особам оформлено чи відновлено документи; 1286 осіб отримали гуманітарну допомогу; 536 осіб поставлено на облік у центр зайнятості, 238 працевлаштовано; дітей із 91 сім’ї влаштовано до дитячих навчальних та позашкільних закладів; 1895 сімей отримали інформаційні послуги; 125 особам сприяли в оздоровленні; надано 1227 посередницьких послуг (квитки на атракціони для дітей, новорічні подарунки).

Триває реалізація обласної Програма соціальної підтримки ветеранів війни, праці, дітей війни, осіб з інвалідністю, інших соціальних груп населення, що перебувають у складних життєвих обставинах, «Назустріч людям».

 

З метою підвищення рівня соціального захисту учасників АТО у рамках Програми передбачено кошти з обласного бюджету на 2017 рік на: надання членам сімей загиблих ветеранів війни, які брали участь у бойових діях на території інших держав та зоні проведення АТО, на компенсацію вартості житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива та скрапленого газу в розмірі додаткової 50% знижки в межах норм, передбачених чинним законодавством, на суму 855,9 тисячі гривень; надання учасникам АТО до Дня захисника Вітчизни України щорічної адресної грошової допомоги в розмірі 500 грн. - на суму 5779,05 тисячі гривень; забезпечення санаторно-курортним лікуванням (путівками) ветеранів війни, праці, дітей війни, інвалідів у санаторіях і профілакторіях Запорізької області - 3000 тисячі гривень; забезпечення ветеранів війни, у тому числі учасників АТО, технічними та іншими засобами реабілітації - 86,9 тис. грн.; надання одноразової адресної грошової допомоги військовослужбовцям, які беруть чи брали безпосередню участь в АТО, та членам сімей загиблих учасників АТО на компенсацію витрат, пов’язаних із розробленням документації з землеустрою для відведення земельної ділянки для індивідуального житлового будівництва, особистого селянського господарства, садівництва, городництва - 1500 тисяч грн.; надання щомісячної допомоги інвалідам війни, статус яким установлено за безпосередню участь у зоні проведення АТО, у розмірі: інвалідам І групи – 1000 грн. на одну особу; інвалідам ІІ групи – 700 грн.; інвалідам ІІІ групи – 500 грн. на одну особу загальною сумою 1830,4 тис. грн.; надання одноразової грошової допомоги на виготовлення та встановлення надгробка на могилі загиблого учасника АТО, незалежно від часу смерті у розмірі 10 прожиткових мінімумів - усього передбачено 2016,0 тис. грн.; надання грошової компенсації інвалідам війни ІІІ групи з числа військовослужбовців, які брали безпосередню участь в АТО та потребують поліпшення житлових умов, для придбання житла передбачено 12686,4 тис. гривень.

Структурними підрозділами з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій та виконавчих комітетів міських рад міст обласного значення вносяться зміни в діючі програми для підвищення рівня соціального захисту та соціального забезпечення учасників АТО та членів їх сімей.