Алкоголізм: за чи проти вживання алкоголю?
Пологівський РЦСССДМ
20.02.2018 фахівцями із соціальної роботи Пологівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді разом із волонтерами проведена вулична акція проти алкоголізму.
Мета акції - привернути увагу людей до роздуму над своїм повсякденним життям і про речі, які роблять його нестерпним.
Алкоголь та любов до нього є чи не найпершим у списку причин від якого сім’ї руйнуються, а діти плачуть і страждають ночами від того, що одного разу їх тато і мама не змогли сказати алкоголю «ні».
Кажуть, що треба знати «міру» у вживанні алкоголю. Але це міф: а яка вона, міра? Чим затверджена чи ким встановлена? Насправді міри немає. Людина ловиться на гачок шкідливої звички, вважаючи, що алкоголь може на короткий період допомогти забути проблеми, приглушити біль, вивести із стану депресії, звеселити серце. Але чи насправді це так? Ось перелік наслідків вживання алкоголю:
1. Алкоголь руйнує тіло. Навіть в невеликих дозах алкоголь впливає на мозок і призводить до руйнування клітин. В стані алкогольного сп’яніння людина не пам’ятає що вона робила, перебуваючи в такому стані. Отже, щоб вчиняти правильні вчинки, а не аморальні, розум, свідомість людини повинні бути тверезими.
2. Алкоголь призводить до спустошення внутрішнього стану людини. Якби алкогольні напої давали людині моральне чи інше збагачення, таке «щастя» відображалося б на самій людині. Але що можна побачити і почути від людини у п’яному стані та після виходу з нього ми добре знаємо: нецензурні слова, синці, побої, пухлі очі, жахливий стан, тощо.
3. Алкоголь призводить до розпусти. Ще в давнину відомий наймудріший цар Соломон говорив про наслідки, які прийдуть в життя людини від вживання алкоголю: «очі твої будуть дивитись на чужих жінок і серце твоє заговорить розбещене». Підтвердження цього факту можна поспостерігати під час проведення різного роду свят, відзначення заходів, на яких люди, вживаючи алкоголь, починають приводити анекдоти, жарти, історії на розпусні теми. Отже, вибір вживати алкоголь – це вибір шляху розпусти, що має наслідком розгульний спосіб життя.
4. Алкоголь формує звичку і залежність. Алкоголь призводить до залежності. Рішення випивати трохи, контролюючи себе, схоже на рішення вживати трохи наркотиків, контролюючи себе. Рішення починати трохи випивати - це перехід через певну моральну межу. Однак, зробивши цей перехід одного разу, людина ніколи не може гарантувати де закінчиться її шлях після цього. Пияцтво - це смерть. Жоден алкоголік не планував стати алкоголіком, роблячи перший в житті ковток алкоголю. З іншого боку, можна з упевненістю сказати, що людина, яка обрала принцип повного утримання, ніколи не стане алкоголіком.
Медицина називає дві людини, які вживають алкоголь: 1) п’яниця — людина, якій властиве вживання алкогольних напоїв в значній кількості; 2) алкоголік – людина, хвора на алкоголізм. (Алкоголізм - первинне, хронічне захворювання, що характеризується порушенням контролю над вживанням алкоголю, пристрастю до алкоголю, незважаючи на негативні наслідки, і спотворенням мислення). Можна легко перевірити себе – до кого належу я: обвести календар року, місяця тих днів, в які я вживаю алкоголь – звідси результат. Тож краще робити правильний вибір – вести здоровий спосіб життя – і тоді ми будемо мати здорову націю, без шкідливих звичок.