lak

В умовах сьогодення, у зв’язку із складною політичною та соціально-економічною ситуацією в Україні, Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді здійснюють надання соціально-психологічної підтримки та лобіювання інтересів внутрішньо переміщених осіб з АР Крим, Донецької та Луганської областей та членам родин, осіб які знаходяться в зоні АТО.

Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надають соціальну допомогу та підтримку таким сім’ям з дітьми, а саме:

- інформацію про заклади та установи, що надають допомогу внутрішньо переміщеним особам з різних запитів

- надають/сприяють в наданні гуманітарної допомоги

- психологічну підтримку

- юридичнуї допомогу

- сприяють в працевлаштуванні та влаштуванні на тимчасове проживання, тощо

З квітня 2014 року проведена системна робота щодо підвищення професійної компетенції соціальних працівників, оскільки необхідно додаткове навчання для працівників щодо здійснення соціальної і психологічної роботи з особами, які перебувають у стресовій або по стресовій ситуації.

Крім того, спеціалісти Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді надають соціальну підтримку учасникам антитерористичної операції та членам їх сімей, демобілізованим особам. Надання психологічної підтримки, інформаційної допомоги щодо прав демобілізованих осіб, членів їх сімей, алгоритму звернень до спеціальних установ, закладів, сприяння в задоволенні нагальних потреб даних сімей.

Центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді співпрацюють із закладами, установами та волонтерськими організаціями, які надають допомогу внутрішньо переміщеним особам та членам родин осіб, які знаходяться в зоні АТО, мають широку мережу партнерів стосовно захисту прав даних осіб та забезпеченні їх потреб.