З ВІРОЮ В МАЙБУТНЄ

Оріхівський РЦСССДМ

Травень, 2016р.

Часто в житті буває так, що ніби то все йде добре, все до ладу, гарно. А потім наче вимкнули світло, і ось вже лише темрява і безвихідь…

Ольга з дитинства була гарненька, батьки любили і балували її. Згодом стала вродливою дівчиною. Користувалась увагою серед чоловіків. Незабаром закохалась…

У молодої родини з’явилось перше немовля, згодом друге, третє… Ось вже вони - багатодітна родина. А щастя, ніби десь розтануло: грошей не вистачає, почалися конфлікти, хворіють діти. Чоловік не бажає працювати, практично не допомагає і вдома, має інтерес до зловживання.

Свою допомогу родині запропонували соціальні служби. Та чоловік не дозволив втручання, то й Ользі довелося відмовитися від співпраці. Відмовившись від соціального супроводу, жінка все ж мала допомогу: зібрано пакет документів для оформлення статусу багатодітної родини, оздоровлено дітей влітку, надано гуманітарну допомогу.

 

І ось наступна вагітність. Відносини в родині напружені, жінка поринула в депресію. У помешканні родини бруд, безлад, тут забули про затишок. З’ясування відносин подружжя призвело до нехтування батьківськими обов’язками. І знову частими гостями в родині стали фахівці із соціальної роботи. Чоловік поводиться агресивно, він не вважає, що в такому способі життя є проблеми. Ольга байдужа, вона вже не бачить виходу з цього становища, не вірить у зміни на краще.

З пологового будинку жінку виписують без дитини через те, що у сім’ї для немовляти не створено належних умов проживання.

Фахівці із соціальної роботи продовжували втручатися у проблему родини, консультували, спонукали, роз’яснювали… Ситуація стала покращуватись – матір ніби прокинулася від довгого сну. Пригадала своє дитинство, замислилась, а що ж бачили її діти, які щасливі спогади дитинства залишаться в їх серцях? Вона змогла разом з чоловіком привести помешкання до ладу та придбати необхідні речі для новонародженої донечки. Декілька днів, і було зроблено все необхідне для того, щоб дитина побачила свою родину.

Ольга поставила перед чоловіком вимогу закодуватися від оковитої та розпочати пошук будь-якої роботи. Жінка налаштована рішуче: згодна розлучитися, аби в родині був лад та спокій, діти відчували безпеку та затишок.

Вона вдячна фахівцям за наполегливе втручання, допомогу та підтримку. Зараз Ольга вірить, що у її сім’ї може бути майбутнє.