Почуття самотності

Оріхівський РЦСССДМ

Червень, 2016р.

Коли зростаєш в сім’ї з нерідним батьком, дитинство здається зовсім безрадісним. Як гірко бувало, коли накричить ні за що, коли посварить при друзях. Мама не помічала невеселий настрій доньки Настуні, завжди була на стороні вітчима. Непростим періодом виявилося і підліткове життя дівчинки. Час плинув, народилася менша сестричка – рідна донька вітчима. Стосунки з ним погіршилися, Насті здавалося, що її взагалі не люблять. В школі з активістки класу вона перетворилася на роздратоване дівчисько, якому не хотілося вчитися та приймати участь в житті класу.

Соціальний педагог школи помітила негативні зміни у поведінці Настуні та звернулася за допомогою до фахівця із соціальної роботи. Для того, щоб краще зрозуміти проблему та налагодити стосунки в родині, фахівець із соціальної роботи відвідувала сім’ю та школу в якій навчалась дівчинка. Фахівець проводила бесіди з вчителями, матір’ю та вітчимом щодо покращення стосунків у родині та показників навчання у школі.

Через деякий час наполегливої праці, в ході якої було надано комплекс соціальних послуг, ситуація налагодилась. Сьогодні в родині панує мир та спокій. Настя гарно вчиться, спілкується з однолітками, допомагає доглядати молодшу сестричку. Налагодилися відносини і з вітчимом.

Так нехай кожна родина, яка потрапила у складні життєві обставини пам’ятає, що вона не одинока у цьому світі!