Життя – це чорно біла смуга

Оріхівський РЦСССДМ

Липень, 2016р.

Не так давно це була звичайна сім’я. Чоловік Олег, дружина Ірина та мама Ірини Ніна Степанівна жили небагато, але дружно, в злагоді. Жінки порались по господарству, чоловік працював водієм.

Невдовзі молодята дізналися, що в них буде первісток. Родина була на сьомому небі від щастя. Та трапилася біда, донька Олеся народилась з діагнозом «Дитячий церебральний параліч».

Спантеличені Ірина та Олег не розуміли, чому це випробування випало на їх долю. Щось в родині пішло не так. Ірина та її чоловік почали прикладатися до чарки, звинувачуючи один одного в тому, що трапилося з дитиною. Виховання Олесі лягло на плечі бабусі Ніни. Немолода жінка тягла на собі хвору онуку та господарство.

Так минуло декілька років. Олег та Ірина продовжували вести нікчемний спосіб життя, а дитина зростала під наглядом бабусі. Завдяки любові та старанням Ніни Степанівни дитина почала потроху ходити та тримати в руках речі. Бабуся Ніна, дивлячись як котяться в прірву донька та зять, від постійних потрясінь та переживань почала здавати. Врешті решт серце її не витримало, і жінка померла. Дитина залишилася практично на призволяще. Олег вирішив, що йому морока з похованням тещі не потрібна, і покинув дружину в складний час життя разом з дитиною і проблемами. Жінка абияк поховала матір та впала в алкогольний запій.

Тривогу забили небайдужі сусіди та звернулися до Оріхівського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Спеціалісти центру невідкладно виїхали до місця проживання Ірини. Почали працювати з жінкою, пояснювати, допомагати піднятися з прірви. Крок за кроком Ірина під супроводом спеціалістів центру почала приходити до тями. Ніби прокинувшись від тяжкого сну зрозуміла, що Олесі потрібна мама - любляча, турботлива, відповідальна, найкраща.

Зараз маленька сім’я потроху крокує новим, добрим, світлим життям, де немає місця шкідливим звичкам. Спеціалісти ОРЦСССДМ навідують родину, допомагають добрим словом, корисною порадою. Підтримують родину і сусіди, і місцева влада. Хай біла смуга для маленької сім’ї буде нескінченною.