РАЗОМ МОЖНА ВСЕ ПОДОЛАТИ!

Розівський РЦСССДМ

Грудень, 2016р.

Завдання фахівця із соціальної роботи полягає у тому, щоб допомогти клієнтові знайти себе, знайти своє місце в світі, зорієнтуватися в нових соціальних відносинах, і спілкування є важливим інструментом у цьому процесі. Фахівець із соціальної роботи повинен мати навички самоорганізації (уміти опановувати свої думки, почуття, поведінку, проводити самоспостереження), що є основою самовдосконалення й професійного росту.

Скільки не зустрічаєшся з різними людьми, скільки не спілкуєшся з ними, не перестаєш дивуватися тому, наскільки у кожного різне життя, непроста доля, життєві труднощі та проблеми.

Мабуть, немає такої людини в світі, яка б у своєму житті не робила помилок і не хотіла б щось виправити, змінити свій спосіб життя або спробувати щось змінити в собі.

Селищний голова повідомив фахівцю із соціальної роботи Розівського РЦСССДМ про сім’ю матері-одиначки Ганни С.,яка перебуває в складних життєвих обставинах (зловживає спиртними напоями). Під час інспектування було виявлено, що громадянка Ганна проживає в будинку із своїм батьком та 7-річною донькою Христиною. Місцезнаходження батька дитини не відомо. Розмовляючи із соціальним фахівцем, Ганна знаходилась в стані алкогольного сп’яніння та помітно нервувала.

У будинку панував повний хаос. Скрізь купи сміття, брудні речі, підлога липка і загиджена. Стояв жахливий сморід.

У ході проведення початкової оцінки і збору інформації (опитування сусідів) було з’ясовано, що громадянка Ганна безвідповідально ставиться до виконання своїх батьківських обов’язків, ніде не працює, зловживає алкоголем, домашнім господарством не займається. Часто «гостювала» у різних приятелів за чаркою горілки. Доньку залишала с дідусем, або водила за собою по п’яних компаніях.

Фахівцем із соціальної роботи було проведено бесіду з Ганною та вказано про невиконання нею батьківських обов’язків. Також Ганні було роз’яснено, що за таких умов проживання та способу життя існує ризик вилучення її доньки Христини. Особлива увага в бесіді з Ганною була приділена щодо зловживання спиртними напоями останньої.

Після проведення роз’яснювальної роботи Ганна пообіцяла змінити свій спосіб життя .

Контроль за дотриманням угоди було покладено на фахівця із соціальної роботи.

Ганна доклала значних зусиль, щоб навести лад у будинку. Все сміття із кімнат було прибрано, непридатні меблі замінені на інші. Стіни зашпаровані і побілені, на вікнах нові гардини, на ліжках застелена чиста постільна білизна, на підлозі - килимові покриття. Для дитини підготовлено все необхідне. У шафах є дитячий одяг, взуття. Всі речі випрані і випрасувані.

Таким чином ситуація значно змінилася на краще. Життя Ганни складне, ще багато чого треба навчитися, але фахівці із соціальної роботи завжди будуть поруч і підставлять плече в важкий для неї час.

На сьогодні сім'я перебуває в полі зору центру соціальних служб, їй надано необхідну соціально - педагогічну допомогу, проведена робота із найближчим оточенням.

Фахівцем із соціальної роботи було налагоджено співпрацю із сім'єю, яка перебуває у складних життєвих обставинах, з метою зменшення шкоди для дитини. Основною задачею у роботі було підтримання сім'ї і стимулювання її позитивних змін.

На перший погляд могло здатися, що в такій ситуації не могло бути й мови про залишення дитини із матір'ю, проте в результаті роботи вдалося подолати основні проблеми, а дитина, незважаючи на всі негаразди, любить свою рідну матір і бажає жити із нею. Вважаємо, що професіоналізм соціального фахівця полягає у вмінні стимулювати позитивні зміни у людині. Він повинен керуватися у своїй роботі переконанням, що у сім'ї завжди є позитивні резерви, треба тільки вміти їх активізувати.

Не дивлячись на всі негаразди, що трапляються в нашому житті, такі позитивні результати надають сил і оптимізму для подальшої роботи.