Відносини в родині

Бердянський МЦСССДМ

Жовтень, 2013р.

У кожного з нас є свій шлях на якому трапляються перешкоди. Але хтось може вирішити їх сам, а інший звертається за допомогою. Так, до Бердянського центру соціальних служб звернулася за допомогою жінка, яка не змогла впоратися зі своїми проблемами наодинці. Коли вона розповідала про свою біду на очах бриніли сльози. Жінка виховує двох дітей, старша донька дитина-інвалід, молодшій виповнився 1 рік. Сім’я постійно потребує матеріальної допомоги на лікування старшої дитини. Батько не працює, мати не працює, так як доглядає за дітьми. Між батьками постійно виникають cварки.


Фахівець із соціальної роботи відразу відгукнувся та почалась боротьба з проблемами цієї сім’ї. Родину було взято під соціальний супровід.
Завдяки роботи психолога мати стала більш впевнена, в очах з’явилася надія на щасливе майбутнє. Відносини між дорослими членами сім’ї налагодилися. Це був перший крок до вирішення проблем сім’ї. Наступним кроком стало тимчасове влаштування чоловіка на будівництво, що принесло матеріальну підтримку.
Під час соціального супроводу була написана заява депутатові на матеріальну допомогу, який не відмовив і відгукнувся. Проведення рольових ігор сприяли вирішенню конфліктних ситуацій в сім’ї. Здійснено комплекс заходів для всебічного розвитку дітей. У дитини-інваліда налагоджено відносини з однолітками та подолано дискримінацію її в дитячому колективі в школі.
Завдяки постійній підтримці фахівця із соціальної роботи, сім’я змогла стати на правильний шлях та подолати перешкоди долі. Хоч сім’я більше не перебуває на соціальному супроводі, але й досі підтримує зв'язок з центром. Головне, що винесла для себе родина – ніколи не опускати руки, йти вперед долаючи негаразди та не озиратись. Як в народі кажуть «Життя прожити не поле перейти».