Знайомтесь - нова прийомна сім’я!

Михайлівський РЦСССДМ

Січень, 2018р

Нині українська держава переживає складний соціально-економічний період розвитку. Така ситуація, без сумнівів, впливає на всі категорії суспільства і, безпосередньо, на один з найважливіших його елементів – українські сім’ї. На жаль, «сім’я і шлюб все більше втрачають свої соціальні функції». Саме сімейні проблеми та конфлікти спричиняють значну кількість негативних явищ, з яких найшвидше зростає явище біологічного і соціального сирітства.

В Михайлівському районі вже є 11 діючих прийомних сімей та 4 дитячі будинки сімейного типу, які подарували своє тепло і турботу 57 вихованцям. А нещодавно до цієї кількості прийомних сімей приєдналась ще одна. Прийомна мати Наталія переїхала до нашого селища з іншого району і розпорядженням голови Михайлівської районної державної адміністрації було продовжено функціонування її прийомної сім’ї .

Вже під час перших зустрічей фахівця із соціальної роботи Михайлівського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді із прийомною матір’ю Наталею, вона зарекомендувала себе як толерантна, щира та відверта особистість. Маючи своїх біологічних дітей, вона оточила своїм теплом, турботою інших дітей, позбавлених батьківського піклування.

Історія цієї сім’ї розпочалася ще в 2008 році. Тоді ще громадяни Ш. і не задумувались про створення прийомної сім’ї. Але стався випадок, який перевернув, як кажуть, їхнє життя. Вони не змогли залишитись байдужими до маленького хлопчика, батько якого помер, а непутяща мати опинилась в місцях позбавлення волі. Богдана забрали в новостворену прийомну сім’ю Ш. А через рік їм запропонували поповнитися ще однією дитиною. Прийомні батьки погодились познайомитись з дівчинкою. Вже з першої зустрічі в серцях прийомних батьків та дівчинки зародились іскорки надії, любові, тепла. Але трапилось нещастя в, здавалося б, щасливій родині. У прийомного хлопчика Богдана діагностували лейкоз. А це означало – довготривале лікування, яке потребувало великого терпіння, а також величезних матеріальних затрат. Сім’я одразу ж розпочала лікування прийомного хлопчика. Неодноразово зверталися до благодійних фондів, знімали відео-ролики на відомих українських телепрограмах, в яких просили про допомогу. Більшість благодійних фондів відмовляли їм. Можливо інша людина опустила б руки, перестала боротися, але це не про нашу героїню. Саме завдяки її силі духу, терпінню, цілеспрямованості, Богданчик вилікувався. Деякі благодійні фонди допомогли перевезти дитину а Італію, де він пройшов повний курс лікування та довготривалий курс реабілітації. Весь цей час прийомна мати Наталія була поруч. До речі, Богдан повернувся до біологічної матері, яка поновила свої батьківські права після визволення з місць позбавлення волі. Після повернення з Італії подружжя Ш., на жаль, розлучилося. Випробування хворобою прийомного хлопчика та довготривала розлука з дружиною були занадто складним для прийомного батька Ш.. Але в житті трапляються непередбачувані повороти. В житті прийомної матері Наталії з’явився інший чоловік, з яким вона познайомилась в дорозі. Він став для неї підтримкою та опорою. Тепер вони проживають однією великою родиною в смт Михайлівка. Виховують біологічних дітей ( громадянин Кім має сина від першого шлюбу а прийомна мати Наталія має доньку та сина) та прийомну доньку. Це порядна, доброзичлива, відверта, щира в спілкуванні родина. Громадянин Кім планує також стати прийомним батьком для прийомної дівчинки після проходження навчання в Запорізькому обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді згідно чинного законодавства. Бажаємо всього самого найкращого для цієї родини. І дякуємо їм за те, що вони мають бажання, терпіння, душевне тепло і величезне серце, яке дарують дітям - сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування.