ЛЮБОВ БЕЗ УМОВ
Енергодарський МЦСССДМ
Квітень, 2013р.
В славетному місті енергетиків проживає щаслива родина: турботливий батько працює на атомній електростанції, любляча мати – берегиня сімейного вогнища. Мають троє чудових діточок: старша донька отримує освіту в педагогічному інституті м.Слав’янськ – мріє навчати діточок молодшої школи. Син у цьому році закінчує одинадцятий клас, щасливий випускник, який планує вступати до ВУЗу та отримати спеціальність, щоб стати до роботи поруч з батьком. Ще в сім’ї є маленьке сонечко Андрійко, якому виповнилося три рочки. Це пізня, але бажана дитина, на жаль діагноз дитини – вроджений синдром Дауна… Та батьки з гідністю сприйняли це, та почали допомагати малюку зростати в цьому світі.
На жаль, медицина ще не здатна вилікувати таких дітей, а батьки не знають особливостей дітей із синдромом Дауна і, відповідно, вони не можуть створити належних умов для їх розвитку.
Та спеціалісти Енергодарського міського ЦСССДМ мають досвід роботи з такими дітьми, і прагнуть допомогти батькам в набутті навичок виховування дітей, та максимально адаптувати їх до навколишнього соціуму.
На початку весни мати Андрійка звернулась до Енергодарського міського ЦСССДМ за кваліфікованою допомогою спеціалістів, щодо розвитку її дитини. Фахівці центру негайно відреагували на прохання мами. Сім’ю було проінспектовано та взято під соціальний супровід. До роботи із дитиною були залучені кваліфіковані спеціалісти: дефектолог, логопед та психолог, тренер реабілітолог. Запропоновано відвідування групи спортивної реабілітації. Також родина запрошується на святкові заходи центру, Андрію необхідно спілкуватися з однолітками, бо найбільше досвіду дитинка набирається саме від них, а батьки теж можуть реалізувати свої творчі здібності.
На передодні Міжнародного дня людини з синдромом Дауна, за ініціативи ЕМЦСССДМ було запрошено міське телебачення для висвітлення проблем життя, розвитку цих дітей, та їх психологічного стану. У програмі приймали участь й Андрійко з мамою.
По закінченню зйомки директор Товариства з обмеженою відповідальністю "ВАКОМ" Адаменко Тетяна Анатоліївна від імені свого трудового колективу вручила матеріальну допомогу (800 грн.) сім,ї Андрійка на медичне обстеження в Центрі раннього розвитку ВБО "Даун Синдром" м.Київ. З цього приводу можна зазначити: благодійність - поняття цілодобове і постійнодіюче, а не приурочене до календарних дат. Приєднатись ніколи не пізно!
На сьогоднішній день дитина має гарний розвиток для свого віку з синдромом Дауна, малюк має можливість відвідувати дитячий садок за індивідуальним графіком, два рази на тиждень відвідує заняття логопеда, дефектолога та психолога, та один раз на тиждень групу спортивної реабілітації. Батьки беруть участь в заходах центру, та вже пройшли медичне обстеження в Центрі раннього розвитку ВБО "Даун Синдром" м.Київ, де отримали професійну консультаційнo-педагогічну допомогу дітям із синдромом Дауна від народження до 8 років, пройшли комплексну діагностику, що включає в себе: обстеження рухової сфери дитини і рівня розвитку дрібної моторики; обстеження рівня розвитку пізнавальної активності; обстеження рівня розвитку мовлення; діагностика рівня емоційно-вольової сфери.
У процесі змодельованої довільної гри з дитиною педагоги продіагностували всі аспекти його розвитку. Про результати обстеження фахівці розповіли батькам. Ключовим етапом даної діагностики стало складання індивідуального плану подальшої роботи батьків з дитиною.
Сім’я з дитиною-інвалідом – це сім’я з особливим статусом. Суспільство не завжди правильно розуміє проблеми таких сімей, і лише невеликий відсоток відчуває підтримку оточуючих.
Відомі особистості теж мають дітей с синдромом Дауна. Наприклад, дочка першого президента Росії Бориса Єльцина, Тетяна Юмашева, народила дитину з синдромом Дауна; російська актриса, співачка і телеведуча Евеліна Бльоданс вдруге стала матір'ю - на світ з'явився її син Семен, який має синдром Дауна; синові головного тренера збірної Іспанії з футболу Вісенте дель Боске - Альваро, страждаючому синдромом Дауна, вже 21 рік. Завдяки легкому і доброзичливому характеру його обожнюють не тільки батьки, а й вся іспанська збірна, яка, схоже, вважає хлопця своїм талісманом.
В завершення хотілося б зазначити, що глибоко всередині себе, ми всі знаємо що найважливіша річ у житті - значить набагато більше ніж перемога для себе - це допомагати іншим перемагати. Навіть якщо це означає що потрібно уповільнити або змінити власні перегони. Свічка нічого не втрачає, якщо від її полум'я запалилася інша свічка.
Фахівець із соціальної роботи Корабльова М.В.